Karen Bardsley i Engleska ponovno su zaustavili Njemačku da uživa u Sampsonu

Pet mjeseci nakon što je Njemačka po prvi put osvojila broncu na finalu Svjetskog kupa u Kanadi, Engleska je ponovno zaustavila svoju jednom višegodišnju neprijateljsku utakmicu koja je rijetko izgledala kao pobjeda, ali ipak je osvojila moralnu pobjedu prije nedjeljne Kvalifikacijsko prvenstvo Europe protiv Bosne i Hercegovine Hercegovina.England može postati favorit za Euro 2017, kaže Steph Houghton Opširnije Obje su se momčadi znatno promijenile zbog sukoba Svjetskog kupa u Edmontonu, igra koju je Engleska zasluženo osvojila 1-0 nakon što je izgubila 18 prethodnih 20 sastanaka dviju država.Samo šest momčadi iz Engleske koja je osvojila brončanu medalju i samo četiri pobijena Nijemca bila su u početnoj liniji u Duisburgovoj MSV-Areni. Glavni trener Engleske, Mark Sampson, koji voli svoju suprotnu stranu broj Sylvia Neid započeo proces obnove svoje momčadi, rekao je: “Mislim da smo odabrali pravu stranu i bio sam vrlo zadovoljan našim nastupom protiv izvrsnog tima. Igrali smo se s autoritetom i osjetila sam da djevojke daju izjavu. Morali smo zahvaliti našem vrataru za stvaranje fantastičnih ušteda, ali ako bismo bili malo bolji, naš posljednji prolaz mogao je postići golove.Mnogo je pozitivnih postignuća, a igrači će puno vjerovati u toj izvedbi. “Sampsonov tim znatno je porastao od gubitka 3-0 Nijemcima u Wembleyu prije 12 mjeseci, a trener je priznao: Vrlo dobar njemački tim bili su mi parobrodili; ali sada smo prošli više od 200 minuta bez da im se pridružimo gol i to je došlo iz nevjerojatne radne etike – djevojke su se utrkale na zemlju večeras i zaslužile rezultat. “Engleska je započela s 4- 3-3 formacija s Manchester Cityjevim Demi Stokesom, obično zaposlena u lijevom leđima, s lijeve strane na srednjem terenu. S druge strane, Sampsonova ekipa imala je rane probleme. Pomiče izgrađene na njemačkoj lijevoj strani dovele su do središnjeg branitelja Babetta Petera i napadača Anje Mittag.U 26. minuti Felicitas Rauch je povlačio pokraj Lucy Bronze, samo da bi vidio kako je pogodio golman Karen Bardsley.

Pokušaj prvog golmana Engleske u večernjim satima, dugoročni napor Jordan Nobbsa, bio je udobno održan od strane debirajućeg vratara Laure Benkarth. No, posjetitelji su ušli u igru, au 40. minuti samo precizno zaustavljanje Benkarthovog strijelog Stokesa zaustavilo je gol. Danielle Carterov hat-trick upućuje Englesku na otvaranje kvalifikacijske pobjede u Euro 2017. Pročitajte više

p> Bardsley je morao nagnati Leonie Maier na porast vožnje dok su Nijemci brzo reagirali. Iako je Engleska imala dobar iznos posjedovanja u drugoj polovici, Nijemci su uvijek izgledali kao vjerojatnije štićenike.Bardsley je dvaput morao spasiti od zamjene Melanie Leupolz prije nego što je Dzsenifer Marozsán u 76. minuti poslao slobodnu loptu na vratara. Engleska je u četvrtom trenutku letjela u kuću kako bi započela pripreme za nedjeljnu kvalifikaciju protiv Bosne u Ashtonovoj ulici u Bristol Cityju, gdje je njihova će zadaća biti nešto jednostavnija od ovdje kada igraju ono što će biti njihova prva utakmica od Svjetskog kupa. Sampson, koji je vodio ekipu ženske Super League momčadi Bristol Academy prije nego što je preuzeo trener Engleske, rekao je : “To će biti lijepo na osobnoj razini kako bi Engleska momčad u Bristol, gdje je stvarno dobra podrška za žensku igru.Znam da će navijači izaći u potporu djevojčicama – i cilj im je pružiti ih dosta razveseliti. “