Hat-trick Jermain Defoe dovodi Rangers na prvo mjesto nakon poraza od Celtic-a od deset igrača

Jermain Defoe postigao je hat-trick u Rangersovom rušenju Hamiltona s 5: 0, rezultat koji je ljude Stevena Gerrarda stavio na vrh Premiershipa nakon što je Celtic ranije prvi put ove sezone izgubio, 2: 0 od Livingstona.

Ryan Christie isključen je zbog prvaka i dok je Neil Lennon žalio zbog neuspjeha svoje momčadi domaćeg vratara, nije imao pritužbi na crveni karton. Leicester kontaktira policiju zbog rasističkog zlostavljanja usmjerenog na Hamzu Choudhuryja Pročitaj više

Christieja je Willie Collum isključio u 26. minuti zbog nesmotrenog izazova na Scottu Robinsonu. Celticov menadžer rekao je: „Potpuno mu se razlikuje, ali kasni. Možda je izgledalo lošije u usporenom snimanju, ali to je crveni karton.Nisam očito sretan zbog toga, ali nije poput njega. “

Robinson je Livingston doveo u prednost dvije minute u drugom dijelu, a napadač Lyndon Dykes dodao je jednostavnu sekundu u 73. minuti za šokantnu pobjedu , prvi lavovi protiv Celtic-a.

Gary Holt pozdravio je najnovije postignuće kluba West Lothian. Bivši veznjak Celtica i Norwicha, koji je prvi put gledao pobjedu svoje momčadi u pet mečeva, rekao je: “Ove stvari treba razbiti.”

Celticu je to bio tek drugi poraz u 20 utakmica ove sezone i sada moraju pričekati kraj međunarodne pauze kako bi se ispravili.

Lennon je rekao: “Ne možete paničariti, ali očekujem bolje. Prije utakmice rekao sam im da je raspored utakmica zabrinjavajući. To je opasan protivnik u opasnom okruženju.Znao sam da će Livi biti dobro za to i jesu. Morali smo to uskladiti.

„Loš je rezultat. Mislio sam da smo utakmicu započeli u redu, bili smo prilično bistri, ali očito smo izgubili Ryana vrlo rano i moramo se prilagoditi. “

Posjetitelji su u igru ​​ušli u sigurnom načinu nakon impresivnih 2-0 Europa Pobjeda u ligi nad rumunjskim klubom CFR Cluj na Parkheadu u četvrtak.

Ten lica se značajno promijenio kada je Christie ušao visoko na Robinsona usred terena, a sudac nije imao oklijevanja u pokazivanju crvenog kartona . Facebook Twitter Pinterest Ryan Christie faulira Scotta Robinsona iz Livingstona, što dovodi do crvenog kartona za igrača Celtica.Fotografija: Graham Stuart / PA

Odgovor prvaka bio je pojačati tempo, a nekoliko trenutaka kasnije branič Kristoffer Ajer gurnuo je loptu u naručje Matije Sarkića nakon prodora u kazneni prostor.

< p> Livingston-ov početni cilj bio je dobro razrađen. Steven Lawless je široko zakucao loptu u Robbieja Crawforda tik pred kraj, a kad se okliznuo u Robinsonu, brzo je prošao visoko pored Frasera Forstera sa 16 metara.

Lennon je rekonstruiran, a zamjenik Slonovače Vakoun Issouf Bayo zamijenjen je James Forrest i Hoops su se potrudili za izjednačenje.Sarkic je spasio Odsonnea Édouarda i Mohameda Elyounoussija prije nego što je Forster nogom blokirao napor Robinsona nakon protunapada.

Pritisak Celtica i broj udaraca iz kuta povećali su se, ali jedan dugi slobodni udarac iz Sarkića prošao je do kraja Dykesu, koji je mirno lobovao loptu nad Forsterom za pobjedu koja je ubacila nevjerojatnu rupu u nade Hoopsova naslova.

Na Ibroxu su glavom Connora Goldsona i slobodnim udarcem Borne Barišića dodali Defoejeve golove kao Rangers su se pomaknuli dva boda iznad Celtica.Impresivan Celtic zamahnuo je u stranu CFR Clujem kako bi napredovao u Europskoj ligi Pročitaj više

Goldson je udvostručio vodstvo u 34. minuti nakon dalekometnih jedan-dva.Srednji bek počeo je trčati nakon što je široko dodao loptu Jamesu Tavernieru s sredine unutar oporbene polovice i zaronio glavom do svog kapetanskog ubačaja sa šest metara.

Rangerse, gledao ih je Paul Gascoigne, koji je igrao na Ibroxu od 1995.-98., ostao je u potpunoj kontroli nakon prekida, a Barišić je u 61. minuti uvio loptu sa 25 metara.

Defoe je dvije minute kasnije okrenuo Briana Eastona prije nego što je krenuo kući, a napadač je zalupio loptu visoko u mrežu u 71. minuti, nakon što je Stewarta uskratio Williams.

Još je bilo pozitivno za Rangers jer je Gerrard vratio Jamieja Murphyja u povratak u prvu momčad kao zamjena u 64. minuti, gotovo 14 mjeseci nakon što je široki igrač pretrpio ozbiljnu ozljedu koljena u Kilmarnocku.