Privítali s otvorenou náručou a vodkou – traja anglickí fanúšikovia majú loptu v Rusku

Ako skupina sme prišli do Ruska a odmietali uveriť tomu, čo sme považovali za prehnané vyobrazenie krvavých smädných Rusov, ktorí sa kúsok po boku snažili dať nejakým anglickým fanúšikom ruky. Pomohlo nám to tým, že jeden z nás, Max, sídlil v Moskve tri roky a verili sme jeho rozsudku, keď príde na recepciu, ktorú by dostali fanúšikovia z Anglicka.

Bezpečné však je, nečakali sme, že strávime prvú noc v Petrohrade barom, ktorý sa plazíme po Nevsky Prospekt so skupinou ultrazvukov Zenit v Petrohrade. Ich úžas, úcta k úcte, stretnutie s niekým „zo skutočnej Veľkej Británie“ a vyjadrenie Kirillových slov, bol šok.Bolo však jasné, že Kirill a jeho skôr brutálne vyzerajúci priatelia boli skutočne nadšení, keď nám ukázali Bet365 okolo svojho milovaného „Pitera“, ako sa na to odvolávali.

Max bol jediným členom našej skupiny, ktorý sa zúčastnil prvé dva zápasy v Anglicku, vo Volgograde a Nižnom Novgorode, ale atmosféra v nich bola takmer rovnaká. Skutočný koktail neuveriteľne nadšených priaznivcov smoliarstva, prevažne otvorených anglických fanúšikov a veľký doplnok priateľských a pohostinných obyvateľov. Facebook Twitter Pinterest Selfie čas s Harrym Kane.Fotografia: Stefan Matzke – sampics / Corbis prostredníctvom Getty Images

Jedinými problémami vo Volgogradu boli roje stredozemcov, ktoré boli obťažované tuniskými fotografiami za hlúpe nosenie retro košele z Alžírska deň pred zápasom a vyhrážanie sa im. s „kladivom“ 60-ročného opitého Scousera za to, že sa odvážil požiadať o to, aby jeho pinta prepadla náhradné pivo, keď prehodil stôl.

Po našich prvých niekoľkých nociach bola správa jasné: Anglicko je tu rovnako vítané ako ktorýkoľvek iný národ.Dôkazom toho boli fronty Rusov vo Volgogradu a Nižnom, ktorí chceli fotografovať s fanúšikmi a vlajkami z Anglicka. Rozhovory a predpovede na štvrťfinále svetového pohára Prečítajte si viac

Prišla naša prvá šanca na stretnutie všetkých. v Kaliningrade, kde sme dostali výzvu od organizátora priateľského zápasu fanúšikovského Bet365 veľvyslanectva, ktorý sa koná na štadióne Baltika. Keď sme už odobrali vzorku miestnych nápojov, pravdepodobne sme neboli v najlepšej forme na to, aby sme hrali futbal, ale zdalo sa, že sme príliš vhodnú príležitosť odmietnuť.

Hrali sme dva zápasy: prehru 2-0. na miestny fanúšik Baltika Kaliningrad a porážka 2-1 dobre pripravenou belgickou stranou. Tón bol priateľský a miestne médiá s potešením počuli, že naše skúsenosti neboli nič iné ako pozitívne.Všetky tímy sa potom zhromaždili pre miestne kamery a fanúšikovia sa pripojili, tak ako sa len dalo, k piesňam ostatných.

Napriek párom roztrhaných šortiek a neželaným vánkom pre Howarda, ktorý hral prvý hra v cieli 10 rokov a oko-otvárač pre nás ostatných o tom, ako sa pripraviť na zápas v budúcnosti, to bol skvelý zážitok a nečakané zaobchádzanie pred tým, čo sa ukázalo ako chlápok hry ďalší deň. Facebook Twitter Pinterest fanúšikovia Anglicka sledujú kolumbijský zápas v zóne fanúšikov v Moskve.Fotografia: Alexander Zemlianichenko / AP

Náš výlet do pozoruhodne nemeckej oblasti Ruska sa však už vyplatil, keď sme boli svedkami východu Nemecka v krčme, v ktorej dominujú extatickí Mexičania spievajúci „Ko-re-a“. neustále na plný úväzok.

Aj keď vieme, že počas svetového pohára športové stávkovanie Bet365 nikdy nevidíte skutočnú povahu krajiny, nadmerná negatívna tlač zameraná na ruský pred turnaj nedokázal naraziť na to, čo bola neuveriteľná strana. Politický neporiadok medzi Britániou a Ruskom jednoznačne neovplyvnil schopnosť miestnych obyvateľov pozdraviť fanúšikov cestovania plnou „ryumkou“ vodky a úsmevom na tvári.