Slovački rukometaš napravio važan korak u procesu: Nakon što je visoka drama pobijedila Island

salata – Slovački rukometaš uspio nedjeljni susret u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2014. godine u Mađarskoj i Hrvatskoj, kada je u Gradskoj športskoj dvorani u Sala nositi s Islanďankami samo 19:18 (9: 9). Zverenky trener Dušan položaj to pobjeda nad svojim najvećim konkurentom važan korak u borbi za mjesto na uzastopnim kontinentalnom prvenstvu.

Slovenke još nije u tablici 2. 3. mjesto na bodovima za Severanka. Kvalifikacije će se nastaviti do kraja ožujka iduće godine, reprezentanky SR 26 ili 27 trećempredstavit će se na sudski outsideriek iz Finske.

Ocjena duel otvorila Islanďanky od kaznenog bacanja, ali su Slovaci odazvali trojgólovou kabele i olova su držali sve do kraja prva četvrtina sata (5: 4). Ali onda nekonzistentnost u zaključku dopustiti kolovoz okrenuti rezultat 6: 5 u 18. minuti. Još tijekom prve polovice je uravnotežena, dominiraju obrane, a da niti jedna momčad nije mogla odbiti Golovach. Zato je prije raspada bila privući 9: 9.

Čak i nakon pauze bio je više borbe na sudu, ona je igrao rukomet za gledatelja oka. Slovački igračke, nastavio napadati jako unaprijeđen kroz islandski “zid” i na 39.min protivnik opet neka olovo 00:11. Polozova Zverenky ali odgovorili s tri gola u nizu i 43. minuti su poveli 14:12. Ostale opcije za domaći tim povećati razmak do tri gola su ostali neiskorišteni. Severanka zabojovali i 53 min nagnuo na stranu rezultat 17:16. Czaniková potom naselili, ali 57 minuta je bilo 18:17 za Island. Hvala Bogu pa Jakubisová dva udarca okrenuo rezultat na 19:18. Zatim je ispružio kooperativni SR uspješnu operaciju Gubiková. Islanďanky najnoviji napad nakon vremena propuštenog, lopta nakon što je udarac završio u rukama golmana SR

SALA
Slovačka – Island 19:18. (9: 9)
montaža i ciljevi SR: Ps.Tóthová, Gubiková – Czanik-Weibel 3 Horňáková, Jakubisová 4/3, Pileková, Stuparičová, Sukennikova, Polláková M. Školková, P. Beňušková 4/2, Rebičová 2, S. Szarková 5 Veselková, Michnová 1 Kertészová < br /> Najviše golova za Otok Knútsdóttirová 8/4
Pok. baca: 5.6.-4.4., isključene: 2-5, TC :, odlučila: Nastaseová i Stancová 2500 navijača

Dušan Poloz (trener Slovačkoj): <(oba Rum). strong> “smo čekali teško bitku na europskoj razini nije jednostavna igra. na kraju smo doživjeli teško vrijeme, ali kad se sve to odustati, bilo bi šteta ne pobijediti.Pobjeda smo ih guraju previše veliki Šaliansky publiku, usuđujem se reći, publika je odlučila da zadovolji “

Andrea Czanik-Weibel (Krilni SR): “. ništa drugo osim pobjede naše željeni ishod. Bilo je drama do posljednjeg zvižduka pobjedonosnog kraja za nas. Mislim da smo bili bolji, ne samo jedan cilj. Bacio nam šansu, nije koristio igrarije, inače će to biti naš trijumf jasnije “

Lydia Jakubisová (Krila SR): “. Imamo dva boda. to je bitno. U ovom trenutku, bez obzira da li za uske ili viacgólové pobjede.Konačno smo uspjeli završiti utakmicu i mislim da smo napravili mali korak do našeg cilja “

4. Finska 2 0 0 2 0 31:61

rezultati do sada: Island – Finska 34:18, Francuska – Slovačka 25:18 Slovačka – Island 19:18 Finska – Francuska 13:27

Sljedeći program skupina 2 – 3. kolo: